Marcelina Bit Fotografia - Sesja noworodkowa, ciążowa, ślubna Kraków, Katowice

Sesja noworodkowa, ciążowa Kraków, Katowice

•   kontakt@marcelinabit.pl    •   530 735 776

Sesja noworodkowa Kraków, Katowice

Sesje noworodkową są mi szczególnie bliskie. Uwielbiam je za spokój, prostotę i piękno. Bo czy taka malutka istotka do 14 dnia życia nie jest piękna. Dla mnie jako mamy to jest magiczny czas, który za każdym razem przeżywam razem z Wami. 

 

Dlaczego najlepiej wykonać sesje noworodkową do 14 dnia życia ? 

Wykonuję je od 5-14 dnia życia maluszka. W tym okresie fazy snu są najdłuższe, a ja mogę uchwycić delikatność i kruchość Waszej kruszynki. Im wcześniej tym sesja przebiega szybciej i bez stresu dla Maluszka i dla Was. Wynika to z tego, że maluszek większość czasu przesypia i mniej reaguje na bodźce ze świata, który go otacza. Z tego powodu warto sesję noworodkową zarezerwować jeszcze w ciąży. Nie jestem zwolenniczką ustalania czasu trwania sesji. Każda sesja jest indywidualna, a jej czas jest uzależniony od najmłodszej modelki czy modela. Musicie sobie jednak zarezerwować od 2-4 godzin. W czasie trwania sesji maluszek ma czas na jedzonko, przytulanie i relaks. Pośpiech jest zdecydowanie niewskazany. Rodzice aktywnie uczestniczą w sesji jak i starsze rodzeństwo, które zawsze jest mile widziane.

 

Gdzie wykonuję sesje? 

Sesja noworodkowa odbywa się u mnie w studio lub opcjonalnie u Was w domu. Oczekuję od Was dobrego nastawienia, uśmiechu na twarzy, a ja zapewniam wiele ciekawych rekwizytów, dodatków dzięki czemy zdjęcia nabiorą uroku i ciepłego klimatu. Oczywiście przed sesją ustalimy wstępny plan spotkania dotyczący Waszych preferencji. 

 

Co z dziećmi powyżej 14 dni? 

Każde dziecko jest indywidualne i nie ma dwóch takich samych modeli. Czasem dziecko, które ma sześć  tygodni to lepiej pozuje niż nowonarodzony maluch. Ja sesje noworodkowe wykonuję do 12 tygodnia życia dziecka. Pamiętajcie jednak, że jest to moja indywidualna decyzja o podjęciu sie wykonania sesji dziecku w tym wieku po wcześniejszej konsultacji z rodzicami. Warto jednak o to pytać. 

 

Masz pytania 

Z A D Z W O Ń

 

530 735 776

 

„Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym, na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić, aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia, cokolwiek odczuwali.”

Don McCullin